Истражете ги локалитетите на Охрид на светско наследство на УНЕСКО и природните чуда

Охрид, лоциран на брегот на Охридското Езеро во Северна Македонија, е гратче проткаено со историја и природни убавини. Од неговата неверојатна средновековна архитектура до кристално чистите езерски води и околните планини, Охрид е дестинација што мора да ја посети секој патник.
Истражете ги локалитетите на Охрид на светско наследство на УНЕСКО и природните чуда

Охрид, лоциран на брегот на Охридското Езеро во Северна Македонија, е гратче проткаено со
историја и природни убавини. Од неговата неверојатна средновековна архитектура до кристално
чистите езерски води и околните планини, Охрид е дестинација што мора да ја посети секој
патник.

За да го искористите максимумот од вашето патување во Охрид, размислете да изнајмите
автомобил од Carwiz. Со Carwiz, можете лесно да ги истражите сите охридски задолжителни
атракции, од Стариот град на списокот на светското наследство на УНЕСКО и античкиот римски
театар до прекрасниот манастир Свети Наум и блискиот национален парк Галичица.

Изнајмувањето автомобил од Carwiz ви дава слобода да го истражувате Охрид и неговите околни
области со свое темпо. Возете лежерно по живописното крајбрежје на езерото, застанете да се
восхитувате на глетките и попатно да ги посетите шармантните села покрај езерото.

Изнајмете автомобил од Carwiz за патување до Охрид


Во Carwiz нудиме широк спектар на автомобили за изнајмување кои одговараат на секој буџет и
потреба, од компактни автомобили до луксузни возила. Нашиот пријателски и упатен персонал
може да ви помогне да го изберете совршениот автомобил за вашата охридска авантура и да ви ги
обезбеди сите информации што ви се потребни за да го искористите максимумот од вашето
патување.

Резервирајте го вашиот автомобил за изнајмување со Carwiz денес и подгответе се да ги откриете
убавината и културата на Охрид и Северна Македонија.

За да се подобри Вашето искуство со пребарување, веб-страната на CARWIZ користи колачиња. Ако останете на оваа веб-страна, ќе сметаме дека се согласувате со нивната употреба.  Повеќе информации »