Животот во ритамот на метрополата

Животот во ритамот на метрополата

Направете резервација

Друга локација за враќање
Провери или промени ја резервација

Изнајми возило во Скопје Центар

Добредојде во Скопје!

Скопје, како главен град во Македонија, станува сè попопуларна туристичка локација, што не е изненадувачки кога ќе земете во предвид колку интересни работи ве очекуваат овде - од прекрасната Скопска тврдина Кале до Старата чаршија спојувајќи се преку Камениот мост со модерниот Плоштад со одлична храна ресторани, интересни кафулиња. и клубови, многу настани, паркови, театри и музеи.

Доколку сте пристигнале во Скопје со авион, ви предлагаме да изнајмите возило од Меѓународниот аеродром Скопје за да не пропуштите ништо што може да ви понуди Скопје, а доколку имате доволно време, возете подалеку од градската врева и уживајте.

Покрај класичната обиколка на градот и неговата историја, можете да го посетите Милениумскиот крст на врвот на планината Водно, да ја доживеете жичарата. Еднодневна посета на Кањон Матка, истражување на пештерите и неколку средновековни манастири, па зошто да не ја искористите можноста да изнајмите возило и да ги посетите?

За време на вашето патување во Скопје не смеете да ја пропуштите Спомен куќата на Мајка Тереза, по улицата ќе ја најдете Старата железничка станица со часовник што запре за време на земјотресот во 1963 година.

ИНСПИРАЦИЈА

Нашиот неисцрпен извор на информации за најдобрите социо-културни понуди на Македонија и ликалниот регион.

Контакт

За да се подобри Вашето искуство со пребарување, веб-страната на CARWIZ користи колачиња. Ако останете на оваа веб-страна, ќе сметаме дека се согласувате со нивната употреба.  Повеќе информации »